Probeer Pro 30 dagen gratis
Kies aan taal
Het tweede deel van de klettersteig in het bos tussen Sanctuaire en Dalle du Fou.

Klettersteigs rondom Nederland

In België en in het Ruhrgebiet kan je op verschillende plekken klettersteigen. Het overzicht hier op de website is niet compleet. Je vindt hier alleen informatie over klettersteigs in België, Nordrhein-Westfalen en Rheinland Pfalz waar je als zelfstandig klettersteig-beoefenaar terecht kan.

Voor een deel van deze locaties moet je alsnog toegang betalen. Dat geldt voor de klettersteig van de DAV in het Landschaftspark Duisburg-Nord (entree betalen) en de klettersteigs in België (klimjaarkaart nodig). Met je NKBV lidmaatschap en de NKBV klimjaarkaart (kosten € 20,-) heb je toegang tot de klettersteigs in België die in klimgebieden gelegen zijn van CAB en KBF. De inkomsten van de klimjaarkaart worden door onze collega's van CAB en KBF, die 35 de klim- en klettersteiggebieden in België beheren, gebruikt om de toegang tot deze gebieden veilig te stellen én om nieuwe klettersteigmogelijkheden in te richten. Deze mogelijkheden zijn momenteel nog beperkt, maar worden momenteel uitgebreid. De NKBV Klimjaarkaart is niet nodig voor de via cordata in Grosse Roche en de klettersteig Merlemont (tijdelijk gesloten, in afwachting van een milieuvergunning). 

In de loop van 2023 zal de informatie over de verschillende klettersteigs rondom Nederland in de Tochtenwiki uitbreid worden. 

Publieke lijst
Profielfoto van: Harald Swen
Collectie gemaakt door
Harald Swen
Geactualiseerd op: 23.01.2023
Verantwoordelijk voor deze inhoud
NKBV Geverifieerde partner  Keuze ontdekkingsreizigers 

Presentatie
Charleroi

Ten westen van de Maas, in de rivierdalen van de Sambre en de Viroin, kan geklommen én ...

van Harald Swen,   NKBV
Philippeville

- - - - - - -  TIJDELIJK GESLOTEN IN AFWACHTING VAN HET VERKRIJGEN VAN EEN (MILIEU)VERGUNNING. ...

van Harald Swen,   NKBV
Niederrhein

In het Landschaftspark Duisburg-Nord, een oud hoogovencomplex was, dat in de jaren '90 als openbaar ...

van Harald Swen,   NKBV
Klimmen · Limburg
Klimtuin de Fliegerhorst
Limburg

Op de buitenwand van Klimtuin de Fliegerhorst is een oefen-klettersteig ingericht. Je kan hier je ...

van Harald Swen,   NKBV
Liège

De aan de Vesdre gelegen Grosse Roche bij Trooz is bij de meeste klimmers onbekend. Ten onrechte. ...

van Harald Swen,   NKBV
Namur

De voormalige steengroeve van Grands-Malades onder de rook van Namen is snel bereikbaar vanaf Breda. ...

van Harald Swen,   NKBV
Liège

In het klimgebied Fond des Cris is een korte maar atletische klettersteig ingericht. ...

van Harald Swen,   NKBV
Dinant

De rotsen van Pont-à-Lesse, ofwel de Rochers du Castel, zijn één van de populairste klimgebieden in ...

van Harald Swen,   NKBV