Probeer Pro 30 dagen gratis
Kies aan taal
Plan je tocht hier naartoe
Klimmen

Roc a l'Aisne

Klimmen · Marche-en-Famenne · 170 m · permanent gesloten
Verantwoordelijk voor deze inhoud
NKBV Geverifieerde partner  Keuze ontdekkingsreizigers 
  • De Roc a 'l'Aisne
    De Roc a 'l'Aisne
    Foto: Rik Jansen, NKBV

- - - - - - - - - - BELANGRIJK - - - - - - - - -

De klimgebieden Rocher du Calvaire, Roc à l'Aisne en Rocher de Bretaye (door UBS beheerde rotsen rondom Bomal) zijn sinds juli 2022 gesloten door het Département de la Nature et des Forêts. De reden hiervoor is het ontbreken van de benodigde milieuvergunning. De Club Alpin Belge probeert de zaak vlot te trekken, maar kan niet sneller handelen dan de ambtelijke molens. Ga er svp niet klimmen. Als de situatie wijzigt kun je dat lezen in de NKBV Tochtenwiki.

- - - - - - - - - - BELANGRIJK - - - - - - - - -

 

De Roc a l'Aisne is een klein klimmassief direct ten oosten van Bomal. Rond de ingang van een grot is een tiental routes van uiteenlopende moeilijkheidsgraad te vinden. 

  • Aantal routes/maximale lengte: 10/12m.
  • Klimstijl/steilte: 80-170°.
  • Niveau routes: 5-7c+.
  • Gesteente: kalk.
  • Expositie: zuid.
  • Beste jaargetijde: het gehele jaar. De rots droogt relatief snel door de open ligging op het zuiden.
  • Voor Nederlanders alleen toegankelijk met de NKBV klimjaarkaart. 

Dit klimgebied wordt beheert door de Union Belge de Spéléologie. Het is uitsluitend toegestaan hier te klimmen als je lid bent van CAB, KBF, NKBV, UBS of van een andere bij de UIAA of IFSC aangesloten klim- of bergsportfederatie (FFME, DAV, AO, FFCAM, et cetera) én in het bezit bent van een aansprakelijkheidsverzekering particulieren.

Omschrijving

De Roc a l'Aisne is een op de helling boven Bomal gelegen rots met 10 routes. De meeste van de routes zijn overhangend en zijn goed behaakt met moderne ingecementeerde haken en relais. De klimstijl van de routes is door de overhang en de gelaagdheid van de rots vrij atletisch. Dankzij de ligging op het zuiden bovenaan de helling is het een goed klimgebied voor de winter. Zomers heb je schaduw door de loofbomen.

Enkele honderden meters naar het oosten ligt de Rocher de Juzaine. Hier kun je een handvol routes klimmen. 

  

Parkeren en aanloop

Ga vanaf de kruising in het centrum van Bomal via de Rue de Liège naar het noorden. Sla na 50 meter rechts af voor de kerk en ga de Rue d'Izier in. Sla de eerste weg rechts in (Allée des Faisans) en parkeer gelijk links langs de weg in de berm. Let op dat je aanwonenden hierbij niet hindert: parkeer niet half op de weg. Volg vanaf hier de Allée des Faisans gedurende 100 m heuvelop tot je aan de rechterzijde van de weg tussen huisnummer 4 en 6 (en tegenover huisnummer 3) een verhard wandelpad ziet. Ga dit wandelpad in. Na 75 meter maakt het pad een haakse bocht naar links en loopt parallel aan de helling boven de rivier. Na 300 meter gaat het pad direct onderlangs de Roc a l'Aisne links naast het pad.  

 

Specifieke aandachtspunten

  • De rotskwaliteit in sommige routes is matig. Het is meermaals voorgekomen dat klimmers forse brokken uit de wand hebben getrokken. 

     

Topo

Op 27crags.com is een foto-topo van Roc a l'Aisne beschikbaar in het .Premium (betaalde) gedeelte van de site. 

Of download de topo van Roc a l'Aisne van de site van Patrick Lanners.

 

De routes van links naar rechts:

1) L'ecureuil, 5. Traverseert bovenin naar rechts. Brokkelig en vies.

2) Homer the King, 5c+. Moeilijke start. Daarna los en vies. Zelfde relais al route 1. 

3) Aphex Win!, 6c+. Mooie atletische route. Pas op voor losse rots. 

4) Orbitale, 6b+. Mooie route met stevige boulderpas onderin. 

5) Super start, 7a/b. Een boulderstart gevolgd door een veel makkelijker route.

6) Un pas cosmique, 7c+/8a. Start links achterin de grot en volg de grote grepen door de overhang. Daarna de dynamische crux en een blokpas. 

7) Combi van Un pas cosmique/Super start, 7b+. Ga voor de dynamische pas naar links en klim uit via route 5.

8) Atomic Boy, 6b+. 

9) Si c'est Possi-Bléau,  5c+. De meest rechter lijn haken. Pas op voor losse rots. 

10) Aarglle, 6a+. Start als route 9, traverseer naar links en klim uit via de dièdre van Orbitale. De moeite waard.

 

Beheer

Neem bij waarnemingen van gevaarlijke situaties (losse haken), vandalisme, etc. contact op met de beheerder, de Union Belge de Spéléologie (UBS).

 

Disclaimer

Deze gebiedsbeschrijving betreft een in de natuur gelegen rotsklimgebied waar slechts in zeer beperkte mate toezicht op wordt gehouden. De auteur neemt geen verantwoordelijkheid voor de actualiteit, juistheid, volledigheid of kwaliteit van de hier verstrekte informatie. Deze informatie betreft een momentopname. De actuele toestand kan en zal afwijken van hetgeen hier beschreven is. De informatie geeft de mening en indruk van de auteur weer. De auteur of beheerder van deze site is niet aansprakelijk voor schade of teleurstelling (van materiële of immateriële aard) veroorzaakt door het gebruik van de informatie op deze pagina.

Wees er van bewust dat je in dit gebied, net zoals in alle andere rotsklimgebieden, geheel op eigen risico klimt. Rotsklimmen is niet vrij van risico. De rots is geen genormeerd bouwwerk maar een door de natuur gevormd object met alle onzekerheden van dien. Rots kan uitbreken en haken kunnen onbetrouwbaar zijn. Gevaarlijke vallen en levensbedreigende situaties zijn niet uit te sluiten. Ga alleen met voldoende kennis van zaken en de nodige voorzichtigheid klimmen.

Openingstijden

permanent gesloten
Profielfoto van: Harald Swen
Auteur
Harald Swen
Laatste wijziging op: 20.03.2023

Coördinaten

DD
50.376635, 5.532962
DMS
50°22'35.9"N 5°31'58.7"E
UTM
31U 680097 5583575
w3w 
///kussensloop.inlast.regenjas
Aankomst met de trein, auto, te voet of met de fiets

Aanbevelingen in de buurt

Niveau
Afstand 22,2 km
Duur 5:11 u
Stijgen 614 m
Afdalen 614 m

Nice and fun adventurous walk with lots of climbs and descents.. the last part gives a magnificent view… but the descent is dangerous.

van Thijs Joos,   Community
Niveau
Afstand 22,2 km
Duur 5:11 u
Stijgen 614 m
Afdalen 614 m

Nice and fun adventurous walk with lots of climbs and descents.. the last part gives a magnificent view… but the descent is dangerous.

van Thijs Joos,   Community
Dagwandeling · België
JUZAINE BOMAL LA ROTE
Kaart / JUZAINE  BOMAL LA ROTE
Niveau Matig
Afstand 11,5 km
Duur 3:15 u
Stijgen 273 m
Afdalen 273 m

Réserve naturelle du Mont des Pins et vallée de l'Aisne

5
van Lydia Syringa,   Community
Aanbevolen route Niveau
Afstand 15 km
Duur 4:25 u
Stijgen 373 m
Afdalen 373 m

Dit is een wandeling van 15 km met voldoende uitzichtpunten over de Ourthe. De wandelroute Rocher de Sy gaat vooral langs rotsige bospaden en ...

van Add-active Sietske & Thomas,   Community
Dagwandeling · België
Au bord de l’Ourthe - Vieuxville
Niveau Matig
Afstand 5,8 km
Duur 1:46 u
Stijgen 163 m
Afdalen 164 m

Entre les rochers de Sy et les crêtes du Condroz, la balade promet d’être spectaculaire.

1
van Bertrand Schelfhaut,   Community
Dagwandeling · België
Vieuxville - Sy
Niveau Matig
Afstand 11,3 km
Duur 3:12 u
Stijgen 239 m
Afdalen 239 m

Rondwandeling van Vieuwville naar Sy

6
van Henk van Andel,   Community
Kaart / Die Felsen von Sy – Natur & Geschichte der Ourthe
Aanbevolen route Niveau Licht
Afstand 6,5 km
Duur 2:30 u
Stijgen 139 m
Afdalen 137 m

Natur und Geschichte entlang der mittleren Ourthe

2
van Eric Thomas,   Wandermagazin
Dagwandeling · België
Sy-Ozo-Sy NKBV 19,7 km
Niveau Matig
Afstand 18,1 km
Duur 5:19 u
Stijgen 436 m
Afdalen 435 m

Deze wandeling gaat naar het kleine Ardenner dorpje `Ozo`. Dit plaatsje ligt pal oostelijk van Bomal. Als de wandeling getypeerd moet worden ...

van Peter Gangelhof,   Community

Toon alles op de kaart

Vragen & antwoorden

Stel de eerste vraag

Wilt u de schrijver een vraag stellen?


Reviews

Schrijf je eerste review

Wees de eerste om anderen te beoordelen en te helpen.


Foto's van anderen


Eigenschappen

Bezienswaardigheid
  • Mijn kaart
  • Inhoud
  • Toon afbeeldingen Verberg afbeeldingen
Functies
2D 3D
Kaarten en paden
  • 8 Routes in de omgeving